מתגייסים למען החבר'ה הטובים, או: קצב הוא סתם פרענק

בימים האחרונים קרה דבר מסוים בתקשורת: האליטות התגייסותו להגן על חפותו של חיים רמון, הילד השובב, הבן הסורר של הפוליטיקה הישראלית, שעשה מעשה קטן ולפי כתב האישום המיוחס לו, כפה את עצמו על חיילת שצעירה ממנו בכמה עשרות שנים.
 
מנגד, התגייסה התקשורת בכללותה, יחד עם הפוליטיקאים והספינולוגים המתמחים בייצור כותרות שווא,  המלכת מלכים והדחתם, לחיסולו הפוליטי הממוקד של הנשיא, משה קצב.

גזענות? מה פתאום

כך, אחרי שהתגייסו לטובת רמון החבר'ה הטובים – ובהם פרופ' אמנון רובינשטיין שהכשיר את העניין כחתן פרס ישראל וכמשפטן מהבכירים בישראל, והכוהנת הגדולה של השמאל שולמית אלוני – התגייסה לטובת רמון גם השופטת, המרשיעה והפוסקת ח"כ שלי יחימוביץ'.
 
בראיון לארי שביט ב"הארץ" אמרה יחימוביץ': "אני לא מוכנה לשים את קצב ורמון בסל אחד. כפמיניסטית אני אומרת שפרשת רמון עושה עוול לעניין… אם הייתי אמא שלה הייתי רוצה שתדע שנישקו אותה בניגוד לרצונה ותזעם על כך ואולי גם תיתן סטירה. אבל בשום פנים ואופן לא הייתי נותנת לה ללכת להתלונן במשטרה…"
 
יחימוביץ' מוסיפה כי "מה שהתרחש היה לא יפה, בעייתי, מאוד בעייתי, אבל הוא לא היה אמור להסתיים בכתב אישום… כאשר קורה מה שקורה מסביב, להיות פתאום כל כך היפר דופר מגה פוליטיקלי קורקט – זה בלתי סביר בעליל. זה במיוחד לא הוגן כלפי הבחורה. במקום שהסצינה הלא נעימה של שתי השניות תיבלע בים הזיכרונות שלה מהתנסויות טובות ולא טובות עם גברים, היא תיחרת בנפשה כצלקת של תהליך פומבי פולשני. חבל לי עליה".
 
העובדה שיחימוביץ', שעד לפני כמה חודשים זכתה לגינויים חריפים מהאליטות על שאינה עומדת במשמעת הקואליציונית ומבקשת להעביר חקיקה סוציאליסטית גם במחיר פירוקה, זוכה לחיבתו הרבה של שביט ולזמן מסך רב כל כך בערוצים השונים, רחוקה מלהיות מקרית.
 
עבור רוב האליטות בישראל, בעיקר עבור האליטות הישנות שמושלות בכיפה באמצעות קביעת זהות ראשי בית המשפט העליון, הכתרת מנהיגים באמצעות קמפיינים מתוקשרים והמשך מדיניות ההפרטה חובקת-כל, יחימוביץ' היא התליינית הראויה ביותר למשה קצב – והסנגורית הטובה ביותר עבור חיים רמון.
 
יחימוביץ' היא פמיניסטית, סוציאליסטית, אישה נקייה מרבב שוויתרה על הון עתק שיכלה להרוויח כאשת תקשורת ממולחת לטובת עיסוק סיזיפי בזכויות קבוצות מוחלשות כמו עובדי הקבלן.
 
יותר מרובינשטיין, אשר עומד בראש המוסד האקדמי השמרני ביותר (ומקדם אג'נדה קפיטליסטית קיצונית של הפרטת ההשכלה הגבוהה והתמקדות במקצועות הרווחיים שמולידים את אליטות המחר), ויותר מאלוני (שקסמה פג מאז שהובהר לגמרי כי הבעיה הפלסטינית והערבית חורגת מגבולות הכיבוש), יחימוביץ' היא עלה תאנה נוח.
 
האם יחימוביץ' אינה יודעת זאת? האם היא מתומרנת בידי ציניקנים שמנצלים את תמימותה? האם היא איננה שמה לב לבחירה בה כתליינית וחורצת-דין של נשיא מדינה מכהן שטרם הוגש נגדו כתב אישום?

רק לא הפרענק הזה


קשה להאמין שהאליטות ובעלי ההון, אלו שהעלו את בלון-הניסוי שקרוי "קדימה" ורוצים לעשות חסד עם הוגה "המפץ הגדול", חושבים כי יחימוביץ' קלה לתמרון. קשה עוד יותר להאמין שיחימוביץ' לא מודעת לשימוש שנעשה בה.

לא משלנו. קצב

אלא שגם יחימוביץ' רואה ברמון הבחור הטוב מ"המשמרת הצעירה" שמעד רגע לפני תחילת המלחמה, וניסה לעגוב על כוסית שהיתה בסביבה. הלא גדולים ממנו עשו זאת בעבר. מקסימום יחטוף כאפה. אבל כתב אישום? הגזמתם. בסך הכל התנסות לא נעימה נוסח הערס שצובט בתחת של הבחורה במועדון.
 
משה קצב היה תמיד underdog: מזרחי שעלה לגדולה בליכוד ולא במפלגת העבודה. חבר כנסת אפור שהביס את המדינאי הדגול ביותר שקם לישראל במאבק על נשיאות המדינה. נשיא נטול כריזמה שלא חורג יותר מדי מגבולות סמכויותיו ומקפיד לייצג ממלכתיות שקטה. לא אקטיביסט בועט, לא אחד מהחבר'ה הטובים של סיירת מטכ"ל והפקולטה למשפטים; אחד שמדבר ב-ח' ו-ע', שעשה לנו זובור כשהביס את החתרן הבלתי-נלאה שכולם נותנים לו להמשיך ולהלאות אותם, שאינו משתתף באירועים נוצצים ורעייתו לא ממש בולטת בפעילותה כ"האישה של".
 
לכן, כל כך קל היה לחסל את קצב. לגמור אותו כבר למן ההתחלה. לרסק את המוניטין שלו, להרשיע אותו בשידור חי, להשפיל אותו עד עפר במטרה שיתפטר. שיפנה את כס הנשיאות למישהו משלנו: לרובי ריבלין, איש ההדר הבית"רי; אולי לנשיא לשעבר שמגר, הייקה הרהוט מבית המשפט העליון.
 
רק לא הפרענק הזה, השווארצע חיה שגנב מאיתנו את הנשיאות, המרוקאי-סכין הזה, שצורה לו וצורה לאשתו.
 
שלי יחימוביץ' אינה גזענית. חלילה. היא מקדימה תרופה למכה. היא אפילו בודדה במלחמותיה החברתיות. מה לה ולאליטות?
 
אלא שיחימוביץ' יודעת היטב כי במאבקים מסוימים, כל ברית כשרה, לבטח ברית שתפקידה לשמר חברת כנסת צעירה בתודעה הקולקטיבית, לא רק כתמר גוז'נסקי החדשה אלא גם כשולה אלוני הבאה.
 
אז אם אפשר לנהל מאבק כזה על חשבון הפרענק התורן, למה לא?
 
הוא בסך הכל הגיע במקרה לנשיאות. זה לא שר משפטים שהביא לאיזושהי חיילת נשיקה כפויה. עליו צריך לשמור. הוא לא חטא; בסך הכל מעד.
 
כמו החבר'ה הטובים מקיבוץ שומרת של "השומר הצעיר", שגרמו לחבר יעקב חזן המנוח לפעול נמרצות למען חפותם. משפחה היא משפחה.
 
וקצב? הוא סתם פרענק.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יונתן  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 7:22

  ההבדלים בין ההאשמות שעומדות כנגד קצב ורמון רחוקים מאד מסוגית הפרענק מול בן הטובים, ונפנוף בשד העדתי במקרה זה הוא צדקנות ברמה שנותנת פייט לא רע אפילו לשלי יחימוביץ'.

 • איריס  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 7:28

  קצב הוא פרענק שנהנה עד כה להיות פרענק הבית של האליטות תמורת שירותי מאפיה דיסקרטיים שהוא מעניק. הריבוד הקיים גרם לכך שהאליטות קידמו לאו דוקא את הטובים מבין המזרחיים, כנהוג במקרים כאלה. הוא לא צדיק דפוק אלא כושי שגמר את תפקידו ונהנה ממנו עד כה בציפיה שזה ימשיך לנצח. הבעיה היא שטקס העלאת הפרענק המושחת התורן למדרגה גבוהה מכפי נעליו ומידתו, ואז עריפתו הפומבית הוא הדפוס שצריך לעקור. אבל זה מתוחכם מידי וארוך טווח מידי כדי להעסיק פוליטיקאים ועיתונאים רודפי כותרות וזה כמובן גם משרת אותם.

  ושאלה הכי חשובה היא מדוע לא נאכפים החוקים והנורמות האלה על האליטות האשכנזיות, כיון שפה טמון הכלב. מה שעשה קצב עושים ובגדול בכירים מהאליטות האלה, והם מחוסנים לחלוטין. מקרה רמון דוקא מחשק את הדימוי, בין אם יורשע ובין אם לאו, כיון שהוא נאשם במקרה זה בעבירה קלושה מאד.

  לבסוף, השאלה היא גם עד כמה מסוגלת הקהילה המזרחית למרוד בתפקידה המסורתי, ולא ליפול בפח, ולתמוך באנשים לא ראויים "משלהם" רק בגלל צבע עורם והמבטא שלהם. וגם מעניין איך משתלב עמיר פרץ בדפוס הזה, כלומר, באיזה תפקיד.

 • יערה  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 7:39

  עם ניבולי הפה שממלאים את המאמר (כוסית, ערס, יקה, פרענק ועוד כיד השוביניזם והגזענות הטובה עליך)

 • הצועד בנעליו  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 8:04

  חוץ מזה שאם קצב עשה את זה – הוא צריך ללכת, בלי קשר ספרדי, אשכנזי.

 • ציקי  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 10:29

  אתה קלאסיקן כמו שאני נברשת בוואזה.
  רמון ישלם לחברה בעבודות שירות
  ובשם רע.
  על נשיקה אחת לא הוגנת.

  לעומתו
  ואם אתה קלאסיקן אמיתי אתה מוכרח לדעת
  שקצב יואשם בהטרדות מיניות
  בכפייה, והוא יקבל עבודות שרות
  בהקף קצת יותר גדול.

  איך שלא יהיה, הקצב ישלם הרבה פחות
  לחברה מאשר רמון, מבלי שמעשיהם בהכלה ובכמות
  ברוע ובגסות יתקרבו בכלל אלה לזה.

  מה אתה מרחם על קצב?
  אם אתה קלאסיקן אמיתי אתה מוכח לרחם על העם
  כי את העם צריך להחליף ואת כל החברי כנסת
  שמפחדים לבטל את המינוי של הקצב שלהם.

 • ד.ט  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 10:59

  ואת הטענות שמעלים גורמים שונים, לגופן. למשל, להקשיב למה שפרופ' רובינשטיין אמר גם אם הוא עומד בראש מוסד שמרני, ולמה ששולמית אלוני אמרה גם אם "קסמה פג".

 • ד.ט  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 11:00

  ואני בהחלט מסכים שהתנהגותה של יחימוביץ' בפרשת הנשיא אינה ראוייה.

 • ניקי  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 11:33

  ש99 אחוזים מכלל הגברים במדינה לא אוהבים לשמוע
  והאמת שבצדק.
  למה להם לשמוע שיש נשיא גבר שבגברים שאנס נשים שעובדות תחתיו?
  זה באמת לא נעים לשמוע, .
  אבל אתם שכחתם שלא שלי יחימוביץ המציאה את הסיפור על קצב, זו ממש לא שלי יחימוביץ.

  את הסיפור על קצב יצר מר משה קצב בעצמו עוד לפני שנים, והיה ידוע בתחביבו הגורף להחמיא לעובדת ולעבור מהם מהר מאוד לביצועים באיומים.
  קשה להאמין שיש נשיא כזה לעם היושב בציון
  שהוא סקסופאט וחולה מין, כן, בטח , קשה מאוד
  להאמין לזה, ועל כן, כל אשה, כל אשה שתצא נגדו
  ואם זו חברת הכנסת היחידה שאמרה משהו, משום שעל פי סקרי YNET
  לא נמצא צדיק אחד בסדום שאמר מפורשות כח"כ שמר קצב צריך להתפטר לאלתר, וזה לא פלא מפני שרובם גברים, וגם תירוש הגבר לא אמרה כלום ושתקה
  אז שלי יחימוביץ אשמה, כן היא המציאה את הסיפור
  ועכשיו היא אשמה.

  אני ממליצה לכל השונאים של יחימוביץ, ולכל אלה שקשה להם להבין שמתחוללת בישראל מהפכה
  בנוגע לגוף האשה ולמתן כבוד לה ולגוף שלה
  שאחרי קצב לא יהיה אלוהים לאף גבר שיעז
  להשתמש בכוח בכדי להפוך נשים לשפחות סקס.

  ולסיכום:
  שלי יחימוביץ לא אשמה שיש סוטי מין
  היא רק מצביעה עליהם בקול רם.
  שנה טובה !

 • ג. אביבי  ביום ספטמבר 22, 2006 בשעה 19:55

  התנהגותה של יחימוביץ ה"סוציאליסטית" בפרשת רמון ומנגד בפרשת "קצב" מעידה שהאינסטינקט השבטי הגזעני שלה חזק יותר מכל אמת מידה מוסרית חברתית בה היא כביכול דוגלת.

  התנהגות דומה מפגינים גם ה"נאורים" הידועים אלוני את רובינשטיין. כשמדובר בפרענק מול "יפה הבלורית והעיין" בן שבטנו – לעזאזל הפרענקים וכל ערכי המוסר הרדודים שתפקידם האמיתי הוא להלביש את המשתמש בהם בלבוש של צדיק ונאור.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום ספטמבר 23, 2006 בשעה 1:34

  שמר רמון איננו אשכנזי כלל?
  על מה בעצם אתה מתלונן ומלין ומדוע אינך מכיר היטב במה מדובר לפני שאתה כותב שטויות

 • ג. אביבי  ביום ספטמבר 23, 2006 בשעה 10:49

  שמו המקורי של חיים רמון הוא חיים וישניה – כידוע זה לא שם ערבי, פרסי, ספרדי וכו'.
  לפני שמטיפים מוסר, תוך הפגנת טפשות, כדאי לעשות שעורי בית.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום ספטמבר 23, 2006 בשעה 17:23

  הפגנת הטפשות היא שלך
  משום שחיים רמון – וישניה שמישניה
  איננו אשכנזי!!!!!!
  לדחוף לשון הוא דוחף כמו הפרסי הנשיא
  ולא כמו אשכנזי.
  ושלי יחימוביץ מגנה גם את זה וגם את זה
  אז הפגנת הטפשות היא שלך בלבד.

 • ג. אביבי  ביום ספטמבר 23, 2006 בשעה 23:44

  העובדות והמציאות לא יבלבלו אותך אז תמשיך בהפגנת חוכמה. כשהפולני (כן, חיימ'קה) מטריד מינית הוא מייד הופך לפרסי – זה לפי תורת הגזע של רפי השכל.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום ספטמבר 24, 2006 בשעה 1:13

  כל מי שהוא פרסי או ערבי הוא חף מפשע משום
  שככה המוח שלך אומר.
  אתה הוא שיוצר את הבעיה העדתית עם הרחמים המאוסים שלך על הערבי/ הפרסי/ והכורדי.
  חיים רמון הוא צ'חצ'ח טיפוסי שאין לו זהות
  לא אשכנזית ולא מזרחית, הוא חסר זהות
  וחוץ מזה שלדעתו הוא יפה, אין בו כלום
  ומעולם לא היה.
  על פי תורת הגזע שלך מר אביבי, רמון בגלל שהוא
  "אשכנזי" זוכה ליחס מועדף מיחימוביץ
  בעוד שקצב שפשע הרבה יותר…. אבל מה זה משנה
  לענייננו? מגיע לו להתלות באמצע העיר.
  כי הוא פרסי וזהו עוונו בלבד.
  אז הגענו למסקנה שאתה יוצר את הבעיה העדתית ואת הקיפוח המזרחי וחושב שרמון עשה בדיוק מה שעשה קצב, חבל שהעובדות מבלבלות אותך ותורת הגזע הפכה אצלך כבר מזמן לתורה של בורות, רפש והוזלת עובדות, העיקר שתצדיק את מי שלא מגיע לו
  ותוציא זכאי את מי שצריך לשבת בכלא עד לסופו המר.

 • פרענקל  ביום ספטמבר 24, 2006 בשעה 16:35

  דרי הכדור מבקשים להזכיר לך שכבוד הנשיא קצב, מעבר להיותו מזרחי, הוא גם אנס סדרתי לכאורה. אנחנו מבינים שזה פרט שולי בעולם השחור והלבן שלך, אבל בכל זאת, כאן למטה אנחנו מייחסים לכך משמעות מסויימת.

 • ג. אביבי  ביום ספטמבר 24, 2006 בשעה 19:28

  "אז הגענו למסקנה שאתה יוצר את הבעיה העדתית ואת הקיפוח המזרחי … " – לפי דבריו לא הייתה בעיה עדתית וקיפוח, הכל היה בסדר עד שהופיע מר אביבי – מעניין.

  חיים רמון (מישניאק, וישניאק, טיזניאק – איך שקראת לו) ברגע שהוא מטריד מינית – המוצא שלו משתנה מפולני לחסר זהות – צ'חצ'חי. תיאוריה מבריקה.

  "מגיע לו להיתלות באמצע העיר כי הוא פרסי…" – זאת משנתו של אדם סובלני ונבון, שאין לחשוד בו כלל בגזענות או בתסביכי נחיתות חס וחלילה….

  "כל מי שהוא פרסי… חף מפשע… ככה המוח שלך אומר" – איפה בדיוק זה נאמר? לא נורא, הוא האנונימי בסדר, יודע לקרא מחשבות (רק משהו קטן, קטן בגולגולתו קצת מפריע לעניינים).

  בקיצור, מדובר באדם עם מחשבה מאוד הגיונית ומעמיקה, אדם נטול תסביכים ודעות קדומות, שרק מצר על כך שיש כל כך הרבה פרסים/כורדים/מרוקאים שמקפחים את עצמם. והוא? הוא בכלל לא גזען, בסך הכל היה רוצה לראות את כל הפרסים, המרוקאים, הערבים וכו' תלויים במרכז העיר.

 • מתי כוכבי  ביום יולי 10, 2014 בשעה 21:02

  There may be some people who will strongly reject any
  changes to the current security system as they believe that the security
  system is smart enough to tackle all the risks. Previously, using the door
  and window triggered alarm system was enough to deter anyone from unlawfully entering the building.
  Wireless home security systems are easy to set up yourself.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: